Idealne miejsce na urlop...

Atrakcje Karwii

Karwia to spokojna nadmorska miejscowość o kaszubskiej tradycji. Znajduje się na najbardziej wysuniętym fragmencie polskiego wybrzeża, pomiędzy kanałem Karwinka, a strugą Czarna Woda. Dojechać tu można drogą wojewódzką nr 215 od południa lub od wschodu. W Karwi panuje przyjemna, kameralna atmosfera w porównaniu do pobliskiej Jastrzębiej Góry czy Władysławowa. Dlatego też jest lokacja często wybierana przez osoby starsze czy pary spragnione wypoczynku i ucieczki od wielkomiejskiego zgiełku.

Historia miejscowości jest datowana na XIII w, ponieważ z tego okresu pochodzą pierwsze dokumenty opisujące tą miejscowość. Funkcjonowała tu mała osada rybacka, wtedy jeszcze pod nazwą Karven. W 1849r. wioska liczyła już ok. 200 mieszkańców, głównie zagranicznego pochodzenia. W okresie międzywojennym wieś zaczęła przeistaczać się w kurort i atrakcję turystyczną. Dopiero po II Wojnie Światowej Karwia ponownie stałą się miejscowością polską.

Główną atrakcją Karwi jest oczywiście piaszczysta i szeroka plaża. Wydzielono tu dwa kąpieliska morskie, z których jedno spełnia obowiązkowe wymogi jakości wody. Plaża w Karwi jest wymarzonym miejscem do uprawiania sportów wodnych i plażowych, do kąpieli słonecznych oraz do spacerów. Tutejsze powietrze bogate w jod posiada zdrowotne właściwości, a łagodny szum fal ukoi zszargane nerwy.

Ukształtowanie terenu i infrastruktura w Karwi sprzyja spacerom oraz przejażdżkom – zarówno tym za pomocą roweru, jak i quadu. Liczne trasy piesze i rowerowe zapewnią dziesiątki godzin spędzonych na obcowaniu z okoliczną przyrodą. Proponujemy wybrać się w trasę w kierunku Krokowej, Dębek, Jastrzębiej Góry czy Strzelna.

Wieczorem można wybrać się w Karwi na spotkanie w gronie znajomych czy na dyskotekę – oferta gastronomiczna jest tu szeroka. Liczne bary, smażalnie, restauracje i puby kuszą apetycznymi daniami i chłodnymi napojami. Parom polecamy romantyczną przechadzkę brzegiem morza, by wypuścić w niebo papierowe lampiony, dryfujące z prądem pachnącego solą powietrza.

Copyright 2016 - Wszystkie prawa zastrzeżone

logo Akcept